Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KONTAKTY

Walramcom, s.r.o.
Větrná 1809/18, 792 01 Bruntál
Česká republika
tel: +420 725 010 102
info(a)walramcom.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 688 Kč
Nedostupné
naše cena 818 Kč
Dostupné
naše cena 1 070 Kč
Dostupné

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 30 Kč
Nedostupné
naše cena 579 Kč
Dostupné

Co jsou zdravé tuky » Proti chronickému onemocnění
Zdravé tuky proti chronicým nemocem

Doba je náročná a my chceme být aktivní co nejdéle. Dnešní důchodci cestují, pracují, sportují. Bohužel nás ale ve vyšším věku trápí opotřebovanost našeho těla a z mnohých občasných problémů se stávají problémy chronické. Organismus staršího člověka je v mnohem vyšší míře zaplaven nastřádanými škodlivinami, kterých se tělo těžko zbavuje. Zdravotní potíže také ovlivňují psychiku a dostáváme se pak do začarovaného kruhu. Přitom by někdy stačilo tak málo – některé živiny dodat ve větší míře a očistit tělo a uvolnit mu tak energii na normální fungování.

CO NEJČASTĚJI TĚLU CHYBÍ?

Obecně se dá říct, že tělu chybí kvalitní potraviny plné živin. U seniorů je to obzvlášť velký problém. Těžko mění své dlouholeté návyky a není neobvyklé, že i nemocní senioři se stále stravují nekvalitně. Jí málo kvalitní a čerstvé zeleniny, chybí jim tak vitamíny a vláknina. Bez vlákniny pak špatně fungují střeva, jsou ucpaná nestrávenými zbytky potravy a kvůli tomu se pak do těla nevstřebá ani to málo živin, které tělo nevyváženou stravou dostane. Typicky česká jídla, nekvalitní uzeniny, smažená jídla na nekvalitních olejích, polotovary, sladkosti, mnoho mouky a cukru…

Vítězem chybějících živin je ale pravděpodobně i u seniorů Omega-3 mastná kyselina. Je pro tělo nezbytná, ale klasický český jídelníček jí obsahuje minimálně. Ne nadarmo se v minulosti dětem její přísun doplňoval prostřednictvím rybího oleje. Mělo to dobrý důvod a dnes jsou ty důvody ještě mnohem silnější. Nejen děti, které se vyvíjí, potřebují kvalitní tuky pro svůj růst. Potřebují je i oslabení jedinci, protože dostatek Omega-3 jim pomůže bojovat s neduhy. K dispozici dnes máme navíc i mnohem lépe stravitelnější a výživnější lněný olej. Ten Omega-3 kyselinu obsahuje v čistší podobě než olej rybí a také je chutnější.

Kde se nedostatek Omega-3 projevuje nejviditelněji?

Špatná nálada a deprese

Mozek ke svému normálnímu fungování potřebuje vysoké koncentrace Omega-3 mastné kyseliny. Při dostatečném přísunu fungují membrány mozku maximálně, což je nezbytné pro ovlivňování nálady, emocí a odvracení depresí.

Imunita

Nedostatek Omega-3 mastné kyseliny a nerovnováha v příjmu esenciálních kyselin (Omega-6, Omega-9) omezuje schopnost našeho organismu bojovat se záněty, viry a dalšími anaerobními organismy. Omega-3 se totiž mimo jiné podílí na přenosu kyslíku přes buněčné membrány a také celkově posiluje membránu, která obklopuje každou buňku. Její nedostatek tak snižuje ochranu buňky a imunita slábne.

Nadváha a obezita

Tělesná hmotnost je ovlivňována také rychlostí našeho metabolismu, což může pozitivně ovlivňovat dostatečný přísun Omega-3 v rovnováze s Omega-6. Děje se tak díky přísunu energie a díky rychlejšímu okysličování krve.

CO NEJČASTĚJI TĚLU PŘEBÝVÁ?

Tělu přebývají odpadní látky, kterých se neumí bez naší pomoci zbavit. Na prvním místě je to tuk, který si tělo vytváří z cukrů a uhlohydrátů v případě, že má nedostatek těch správných a nezbytných tuků. Ale to už víme, že můžeme vyřešit pravidelným užíváním lněného oleje. Naše tělo je také zaplaveno odpadními látkami z léků a ze stravy, která je víc chemická, než přírodní. Postupem času se také v našem těle ukládají přirozené odpadní látky metabolismu – ukládají se v cévách, kloubech, ve střevech… To všechno je v seniorském věku ještě znásobeno – špatná strava, mnoho léků, postupem času uložené odpadní látky v organismu, kterých se už tělo bez pomoci neumí zbavit. Ostatně mnoho seniorů trpí trávicími problémy, pálením žáhy, trápí je hemoroidy či únava a deprese.

To, co přebývá, je třeba z těla dostat, protože odpadní látky blokují normální fungování našeho těla, jsou zdrojem hormonální nerovnováhy a cesta k chronickým nemocem je tak otevřená. Tělo je třeba detoxikovat a odkyselit. Nejběžnějším způsobem detoxikace je odlehčující dieta, kdy tělo zásobujeme jen dobře stravitelnými potravinami, které dále naše tělo nezatěžují a jsou zásadité. Takovou detoxikaci můžeme doplnit užíváním lněné vlákniny, která umí dobře vyčistit střeva a zároveň umí dodat tělu další důležité živiny.

Čím trpí tělo při nedostatku vlákniny?

Špatné trávení

Naše trávicí soustava trpí, když to přeháníme se špatně stravitelnými potravinami. K normální průchodnosti střev potřebujeme jíst dostatek vlákniny, která umí střeva mechanicky čistit a zároveň také umí absorbovat škodlivé látky a odvádět je z těla ven.

Oslabená imunita

Tělo si umí poradit s běžnými nemocemi samo. Pokud ho ale nezatěžujeme tím, že musí bojovat s cizorodými látkami, které mu dodáváme potravou. Ucpaná střeva a špatné prostředí v žaludku brání úplnému vstřebání všech živin. Vyčištěním střev umožňujeme tělu návrat k normálnímu fungování a posilujeme tak imunitu.

Hormonální nerovnováha

Hormony řídí mnoho funkcí v našem těle a je špatné, je-li jich nedostatek, i když je jich naopak přemíra. Když tělu dodáme chybějící hormony v přírodní přirozené podobě, pomůžeme tělu rovnováhu udržet a tím eliminujeme zárodky chorob. Navíc lignany, které obsahuje lněná vláknina, umí blokovat naopak nadbytečné hormony. V případě seniorů je nedostatek některých hormonů způsoben přirozeným úbytkem jejich tvorby (estrogen, testosteron).

LNĚNÝ OLEJ DOPLŇUJE, VLÁKNINA ČISTÍ

Nedostatek Omega-3 kyselin umíme řešit pomocí lněného oleje a v kombinaci s lněnou vlákninou dokážeme pomoci našemu tělu zbavovat se odpadu a tím ho udržovat v kondici. Naše kúry jsou nastaveny tak, aby pomohly každému podle jeho konkrétních problémů.

Podpora vitality pro seniory

Senioři, kteří netrpí žádným zásadním chronickým zdravotním problémem, mohou podpořit svou vitalitu kúrou VITALITA A SVĚŽEST. Díky Lněnému oleji POSÍLENÍ dostanete do těla chybějící Omega-3 mastnou kyselinu, která je obohacena o výtažek z černého rybízu, který posiluje žaludek a působí antibakteriálně. Lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ zase podpoří střeva díky svému regulačnímu a jemně projímavému účinku.

Doplňkem kúry může být bio jablečný ocet. Ničí volné radikály a zpomaluje stárnutí tím, že pomáhá zabraňovat vzniku dvou mastných peroxidů, které jsou zodpovědné za stárnutí a mutace tkání. Pomáhá také s problémy jako vypadávání vlasů, slabé nehty a křehké zuby.

CHRONICKY NEMOCNÍ

Pro chronicky nemocné platí všechno výše uvedené – vždy je třeba dodat tělu dostatek esenciálních mastných kyselin, které pomáhají posilovat organismus v mnoha ohledech. Díky pravidelnému užívání koktejlu nezbytných mastných kyselin tělo posílí a příznaky chronických nemocí se mohou zmírnit. Tělu také prospěje očista organismu pomocí vlákniny. Dobře průchodná střeva a správné pH v žaludku a v těle pomáhají využít maximum živin ze stravy a i klasické léky pak lépe fungují.

Připravili jsme pro vás jednoduchou tabulku, kde si podle typu vaší nemoci můžete sami vybrat lněný olej a k němu vhodnou vlákninu.

Obecně platí, že nejprve začínáme lněným olejem POSÍLENÍ. Po 2 měsících pravidelného užívání přecházíme na lněný olej PRAVÝ, který má jiný obsah mastných kyselin a nejlépe doplní potřebné Omega-3. Po dvou letech pravidelného užívání lněného oleje PRAVÝ doporučujeme přejít na užívání lněného oleje HARMONIE, který je namíchán tak, aby doplňoval mastné kyseliny ve vyváženém poměru 1:1 (Omega-3 ku Omega-6).

Lněnou vlákninu vyberte podle svých konkrétních problémů. Všechny vlákniny umí podpořit trávení a čistit játra. Lněná vláknina PRAVÁ pomáhá při kardiovaskulárních potížích, lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ je vhodná pro všechny kožní problémy, lněná vláknina OVOCNÉ POSÍLENÍ doplňuje energii a je mimořádně vhodná pro děti, lněná vláknina VYROVNÁVACÍ ZELENÁ POTRAVINA je díky obsahu zelených potravin vhodná tam, kde bojujeme s nadváhou a kyselostí, lněná vláknina DETOXIKACE je vhodná tam, kde jsou vážné problémy s trávením a podezřením na parazity.

 

NTU2Y2