Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KONTAKTY

Walramcom, s.r.o.
Větrná 1809/18, 792 01 Bruntál
Česká republika
tel: +420 725 010 102
info(a)walramcom.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 328 Kč
Dostupné
naše cena 199 Kč
Dostupné
naše cena 365 Kč
Dostupné

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 994 Kč
Dostupné
naše cena 28 Kč
Dostupné
naše cena 579 Kč
Dostupné

Co jsou zdravé tuky » Proti chronickému onemocnění
Zdravé tuky proti chronicým nemocem

Doba je náročná a my chceme být aktivní co nejdéle. Dnešní důchodci cestují, pracují, sportují. Bohužel nás ale ve vyšším věku trápí opotřebovanost našeho těla a z mnohých občasných problémů se stávají problémy chronické. Organismus staršího člověka je v mnohem vyšší míře zaplaven nastřádanými škodlivinami, kterých se tělo těžko zbavuje. Zdravotní potíže také ovlivňují psychiku a dostáváme se pak do začarovaného kruhu. Přitom by někdy stačilo tak málo – některé živiny dodat ve větší míře a očistit tělo a uvolnit mu tak energii na normální fungování.

CO NEJČASTĚJI TĚLU CHYBÍ?

Obecně se dá říct, že tělu chybí kvalitní potraviny plné živin. U seniorů je to obzvlášť velký problém. Těžko mění své dlouholeté návyky a není neobvyklé, že i nemocní senioři se stále stravují nekvalitně. Jí málo kvalitní a čerstvé zeleniny, chybí jim tak vitamíny a vláknina. Bez vlákniny pak špatně fungují střeva, jsou ucpaná nestrávenými zbytky potravy a kvůli tomu se pak do těla nevstřebá ani to málo živin, které tělo nevyváženou stravou dostane. Typicky česká jídla, nekvalitní uzeniny, smažená jídla na nekvalitních olejích, polotovary, sladkosti, mnoho mouky a cukru…

Vítězem chybějících živin je ale pravděpodobně i u seniorů Omega-3 mastná kyselina. Je pro tělo nezbytná, ale klasický český jídelníček jí obsahuje minimálně. Ne nadarmo se v minulosti dětem její přísun doplňoval prostřednictvím rybího oleje. Mělo to dobrý důvod a dnes jsou ty důvody ještě mnohem silnější. Nejen děti, které se vyvíjí, potřebují kvalitní tuky pro svůj růst. Potřebují je i oslabení jedinci, protože dostatek Omega-3 jim pomůže bojovat s neduhy. K dispozici dnes máme navíc i mnohem lépe stravitelnější a výživnější lněný olej. Ten Omega-3 kyselinu obsahuje v čistší podobě než olej rybí a také je chutnější.

Kde se nedostatek Omega-3 projevuje nejviditelněji?

Špatná nálada a deprese

Mozek ke svému normálnímu fungování potřebuje vysoké koncentrace Omega-3 mastné kyseliny. Při dostatečném přísunu fungují membrány mozku maximálně, což je nezbytné pro ovlivňování nálady, emocí a odvracení depresí.

Imunita

Nedostatek Omega-3 mastné kyseliny a nerovnováha v příjmu esenciálních kyselin (Omega-6, Omega-9) omezuje schopnost našeho organismu bojovat se záněty, viry a dalšími anaerobními organismy. Omega-3 se totiž mimo jiné podílí na přenosu kyslíku přes buněčné membrány a také celkově posiluje membránu, která obklopuje každou buňku. Její nedostatek tak snižuje ochranu buňky a imunita slábne.

Nadváha a obezita

Tělesná hmotnost je ovlivňována také rychlostí našeho metabolismu, což může pozitivně ovlivňovat dostatečný přísun Omega-3 v rovnováze s Omega-6. Děje se tak díky přísunu energie a díky rychlejšímu okysličování krve.

CO NEJČASTĚJI TĚLU PŘEBÝVÁ?

Tělu přebývají odpadní látky, kterých se neumí bez naší pomoci zbavit. Na prvním místě je to tuk, který si tělo vytváří z cukrů a uhlohydrátů v případě, že má nedostatek těch správných a nezbytných tuků. Ale to už víme, že můžeme vyřešit pravidelným užíváním lněného oleje. Naše tělo je také zaplaveno odpadními látkami z léků a ze stravy, která je víc chemická, než přírodní. Postupem času se také v našem těle ukládají přirozené odpadní látky metabolismu – ukládají se v cévách, kloubech, ve střevech… To všechno je v seniorském věku ještě znásobeno – špatná strava, mnoho léků, postupem času uložené odpadní látky v organismu, kterých se už tělo bez pomoci neumí zbavit. Ostatně mnoho seniorů trpí trávicími problémy, pálením žáhy, trápí je hemoroidy či únava a deprese.

To, co přebývá, je třeba z těla dostat, protože odpadní látky blokují normální fungování našeho těla, jsou zdrojem hormonální nerovnováhy a cesta k chronickým nemocem je tak otevřená. Tělo je třeba detoxikovat a odkyselit. Nejběžnějším způsobem detoxikace je odlehčující dieta, kdy tělo zásobujeme jen dobře stravitelnými potravinami, které dále naše tělo nezatěžují a jsou zásadité. Takovou detoxikaci můžeme doplnit užíváním lněné vlákniny, která umí dobře vyčistit střeva a zároveň umí dodat tělu další důležité živiny.

Čím trpí tělo při nedostatku vlákniny?

Špatné trávení

Naše trávicí soustava trpí, když to přeháníme se špatně stravitelnými potravinami. K normální průchodnosti střev potřebujeme jíst dostatek vlákniny, která umí střeva mechanicky čistit a zároveň také umí absorbovat škodlivé látky a odvádět je z těla ven.

Oslabená imunita

Tělo si umí poradit s běžnými nemocemi samo. Pokud ho ale nezatěžujeme tím, že musí bojovat s cizorodými látkami, které mu dodáváme potravou. Ucpaná střeva a špatné prostředí v žaludku brání úplnému vstřebání všech živin. Vyčištěním střev umožňujeme tělu návrat k normálnímu fungování a posilujeme tak imunitu.

Hormonální nerovnováha

Hormony řídí mnoho funkcí v našem těle a je špatné, je-li jich nedostatek, i když je jich naopak přemíra. Když tělu dodáme chybějící hormony v přírodní přirozené podobě, pomůžeme tělu rovnováhu udržet a tím eliminujeme zárodky chorob. Navíc lignany, které obsahuje lněná vláknina, umí blokovat naopak nadbytečné hormony. V případě seniorů je nedostatek některých hormonů způsoben přirozeným úbytkem jejich tvorby (estrogen, testosteron).

LNĚNÝ OLEJ DOPLŇUJE, VLÁKNINA ČISTÍ

Nedostatek Omega-3 kyselin umíme řešit pomocí lněného oleje a v kombinaci s lněnou vlákninou dokážeme pomoci našemu tělu zbavovat se odpadu a tím ho udržovat v kondici. Naše kúry jsou nastaveny tak, aby pomohly každému podle jeho konkrétních problémů.

Podpora vitality pro seniory

Senioři, kteří netrpí žádným zásadním chronickým zdravotním problémem, mohou podpořit svou vitalitu kúrou VITALITA A SVĚŽEST. Díky Lněnému oleji POSÍLENÍ dostanete do těla chybějící Omega-3 mastnou kyselinu, která je obohacena o výtažek z černého rybízu, který posiluje žaludek a působí antibakteriálně. Lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ zase podpoří střeva díky svému regulačnímu a jemně projímavému účinku.

Doplňkem kúry může být bio jablečný ocet. Ničí volné radikály a zpomaluje stárnutí tím, že pomáhá zabraňovat vzniku dvou mastných peroxidů, které jsou zodpovědné za stárnutí a mutace tkání. Pomáhá také s problémy jako vypadávání vlasů, slabé nehty a křehké zuby.

CHRONICKY NEMOCNÍ

Pro chronicky nemocné platí všechno výše uvedené – vždy je třeba dodat tělu dostatek esenciálních mastných kyselin, které pomáhají posilovat organismus v mnoha ohledech. Díky pravidelnému užívání koktejlu nezbytných mastných kyselin tělo posílí a příznaky chronických nemocí se mohou zmírnit. Tělu také prospěje očista organismu pomocí vlákniny. Dobře průchodná střeva a správné pH v žaludku a v těle pomáhají využít maximum živin ze stravy a i klasické léky pak lépe fungují.

Připravili jsme pro vás jednoduchou tabulku, kde si podle typu vaší nemoci můžete sami vybrat lněný olej a k němu vhodnou vlákninu.

Obecně platí, že nejprve začínáme lněným olejem POSÍLENÍ. Po 2 měsících pravidelného užívání přecházíme na lněný olej PRAVÝ, který má jiný obsah mastných kyselin a nejlépe doplní potřebné Omega-3. Po dvou letech pravidelného užívání lněného oleje PRAVÝ doporučujeme přejít na užívání lněného oleje HARMONIE, který je namíchán tak, aby doplňoval mastné kyseliny ve vyváženém poměru 1:1 (Omega-3 ku Omega-6).

Lněnou vlákninu vyberte podle svých konkrétních problémů. Všechny vlákniny umí podpořit trávení a čistit játra. Lněná vláknina PRAVÁ pomáhá při kardiovaskulárních potížích, lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ je vhodná pro všechny kožní problémy, lněná vláknina OVOCNÉ POSÍLENÍ doplňuje energii a je mimořádně vhodná pro děti, lněná vláknina VYROVNÁVACÍ ZELENÁ POTRAVINA je díky obsahu zelených potravin vhodná tam, kde bojujeme s nadváhou a kyselostí, lněná vláknina DETOXIKACE je vhodná tam, kde jsou vážné problémy s trávením a podezřením na parazity.

 

ZTU4OGMy