Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KONTAKTY

Walramcom, s.r.o.
Větrná 1809/18, 792 01 Bruntál
Česká republika
tel: +420 725 010 102
info(a)walramcom.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 365 Kč
Nedostupné
naše cena 803 Kč
Nedostupné
naše cena 30 Kč
Dostupné

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


O nás » Proč lněný olej od nás
Naše lněné oleje a vlákniny vznikají v souladu s přírodou

 

V sedmdesátých letech 19. století osídlila rodina Davida Musgraveho oblast Woodbury na Novém Zélandu. Tato oblast byla významným zdrojem dřeva. Naštěstí 15 hektarů této překrásné divočiny nebylo nikdy dotčeno a tak se v dnešní době jedná o jedinou zbylou ukázku původních Canterburských plání. Na tomto krásném místě založil posléze David Musgrave bio farmu Waihi Bush.

 

 

Rostou zde velkolepé stromy, jako totara (jehličnan podobný našemu tisu či jedli), matai (jehličnan) a kahikatea (bílá borovice), staré přes tisíc let, mající až osm metrů v obvodu.

V osmdesátých letech David odkoupil tyto pozemky z rodinného majetku a díky dohodě QEII Trust jsou dnes chráněnou krajinnou oblastí. Davidův nejmladší syn Oliver bylo jediné dítě, které doplatilo na to, že se narodilo na Waihi Bush – bizarní historie. Jako malý chlapec začal trpět vážným ekzémem, který se ale podařilo vyléčit dováženým lněným olejem.

David se po této zkušenosti začal zabývat výzkumem účinků tohoto choulostivého oleje na lidské zdraví, jeho výrobou a uchováním kvality. Začal lisovat lněný olej na organické farmě Waihi Bush v roce 1993, za pomocí malého lisu, který vyrobil 30 litrů oleje za den. Využíval k tomu importovanou technologii, aby ochránil jedinečné vlastnosti oleje před zničením při výrobě.

Už v roce 1988 se Waihi Bush stala certifikovanou bio farmou, ale první úroda lněných semen zde byla sklizena až v roce 1994. Velkým problémem farmy jsou totiž ptáci milující lněná semínka, kteří zde mají s tolika stromy dokonalé hnízdiště. První úroda měla vyprodukovat zhruba 100 tun semen, ale dlouhotrvající špatné počasí v období plánované sklizně způsobilo, že ptáci snědli téměř celou úrodu.

Během následujících třech let ale objemy vyráběného oleje rostly, a tak David založil partnerství se svými dvěma syny. Do roku 2002 byla 100 let stará budova farmy, která zastřešovala celý provoz, přeplněná k prasknutí. Celý provoz byl proto přesunut do většího areálu na Kennedyho ulici a společnost byla přejmenována na Functional Whole Foods New Zealand Ltd.

Společnost klade důraz na výzkum a vývoj, zejména pak na vývoj směsí podle požadavků zákazníků, založených na současných poznatcích vědy o nutričních hodnotách.

ODk2MDc3Nm