Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KONTAKTY

Walramcom, s.r.o.
Větrná 1809/18, 792 01 Bruntál
Česká republika
tel: +420 725 010 102
info(a)walramcom.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 328 Kč
Dostupné
naše cena 467 Kč
Dostupné
naše cena 662 Kč
Nedostupné

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 579 Kč
Dostupné
naše cena 994 Kč
Dostupné

Co jsou zdravé tuky » Pro zdravý vývoj dětí
Zdravé tuky pro zdravý vývoj dětí

 

Děti jsou naše štěstí a neexistuje rodič, který by pro své děti nechtěl jen to nejlepší. Děti jsou na svých rodičích zcela závislé a to je příčinou skutečně velké zodpovědnosti každého rodiče. Rodiče rozhodují o tom, jak se bude jejich dítě vyvíjet a jak tedy zvládne nástrahy života. Ne nadarmo se říká, že pro budoucnost dítěte je nejdůležitější prvních pět let života. Celý život pak čerpá z lásky a péče, které mu v tomto období jsou schopni rodiče předat. Ale dítě potřebuje kvalitní potravu nejen pro duši, je na rodičích jak zvládnou dítě vyživit i po fyzické stránce. Mladý organismus se neustále vyvíjí, tvoří se nervová spojení v mozku, rostou kosti. Nezásobíme-li dítě kvalitními živinami, bude jeho organismus strádat a dlouhodobě bude oslabovat

 

ČÍM VÝVOJ DĚTÍ MAXIMÁLNĚ PODPOŘÍME?

Mladý a zdravý organismus si umí poradit docela dobře sám. Tělo funguje perfektně, protože není zanešeno dlouholetým odpadem a děti také nejsou pod tlakem pracovního a životního stresu. Pokud dostávají normální stravu, dovedou si z mála vzít to, co potřebují. To, co ale ani mladý organismus neumí, je vytvořit nezbytné esenciální mastné kyseliny. A právě ty mladý organismus potřebuje velmi intenzivně na vývoj mozku, zraku, na správný růst a budování imunity.

Určitě je dobré děti chránit před chemicky upravenými potravinami a nadbytkem léků. Dostatek zeleniny a dostatek výživných potravin, které raději upravujeme doma, je základ. K tomu dostatek pohybu a pobytu venku, dostatek spánku a hodně lásky. Ne všechny důležité živiny se nám ale podaří do dětského jídelníčku zařadit v dostatečném množství. To, co ale ani mladý organismus neumí, je vytvořit nezbytné esenciální mastné kyseliny. A právě ty mladý organismus potřebuje velmi intenzivně na vývoj mozku, zraku, na správný růst a budování imunity. Esenciální kyselina Omega-3 je zásadně důležitá pro vývoj mozku a zraku a také podporuje odolnost a pevnost membrán, které obklopují každou buňku. Nezapomínejme na to, že lidský organismus si ji neumí sám vytvořit. A ruku na srdce – má vaše dítě na stole pravidelně (aspoň dvakrát týdně) tučné mořské ryby?

 

Kde se u dětí nedostatek Omega-3 projeví nejzásadněji?

Vývoj mozku, zraku, schopnost soustředění

Mozek a zrak ke svému vývoji a normálnímu fungování potřebuje vysoké koncentrace Omega-3 mastné kyseliny. Při dostatečném přísunu fungují membrány mozku maximálně, což je nezbytné pro ovlivňování nálady a schopnosti se soustředit, správně se vyvíjí také zrak.

 

Alergie, oslabená imunita

Omega-3 mastná kyselina je důležitá pro odolnost a pevnost membrán obklopujících buňku. Chrání tak buňku před škodlivinami a cizorodými prvky. Buňka je zdravá a odolná a pak také správně funguje i naše imunita. Nedodáme-li tělu dostatek Omega-3, oslabujeme tím imunitu a otevíráme cestu k chronickým nemocem.

 

Zdravý metabolismus, zdravý růst

Dětský organismus potřebuje kvalitní tuky, protože potřebuje energii k růstu. Kvalitní tuky podporují zdravý metabolismus, protože jsou potřebné mimo jiné pro transport a látkovou výměnu cholesterolu. Kvalitní tuky dodávají tělu energii a brání tak tloustnutí a nadváze.

 

POTŘEBUJÍ DĚTI PODPOŘIT OČISTU ORGANISMU OD ŠKODLIVIN?

Žijeme v hektické době a to, co platilo dříve, dnes už neplatí. V minulosti byla naše strava zdravější, protože jsme jedli možná nezdravá, ale kvalitní – doma připravená - jídla z kvalitních potravin. Dnes je všude příliš mnoho chemie a kvalita potravin klesá, obsahují čím dál méně účinných látek. Takže i děti se potýkají se škodlivým odpadem, který se jim pomalu usazuje v těle.

Jen zdravý žaludek a čistá střeva mohou zpracovávat maximum živin, které tělo potřebuje k růstu. Nemusíme se pak bát ani běžných nemocí, tělo si s nimi poradí samo, přirozeným způsobem. Mysleme na to a nezatěžujme trávicí systém dětí příliš velkým množstvím nevhodných potravin. Je to především cukr, bílá mouka, umělá dochucovadla a barviva. Děti nemůžeme trápit půstem ani nějakou krutou dietou. Snažme se ale aspoň občas vysadit nevhodné pochutiny a hledejme jejich zdravější alternativy. Takovou přirozenou detoxikaci můžeme doplnit užíváním lněné vlákniny, která umí dobře vyčistit střeva a zároveň umí dodat tělu další důležité živiny – třeba výtažky z černého rybízu či z borůvek.

 

Jak dětem prospívá lněná vláknina?

Podpora trávení a normálního metabolismu

K normální průchodnosti střev potřebují i děti jíst dostatek vlákniny, která umí střeva mechanicky čistit a zároveň také umí absorbovat škodlivé látky a odvádět je z těla ven. Dobré trávení je také předpoklad pro zdravý metabolismus a normální váhu.

Podpora imunity

Tělo si umí poradit s běžnými nemocemi samo. Pokud ale zajistíme, aby trávicí systém fungoval správně a díky tomu mohlo tělo vstřebávat všechny nutné živiny. Lněná vláknina střeva čistí průběžně a živiny se dostávají rychle do těla, čímž je mladý organismus stále odolný a silný.

Podpora růstu a rozvoje

Lněná vláknina obohacená o důležité látky, dodává tělu okamžitý koktejl živin, které fungují mimo jiné jako antioxidanty, či mají protizánětlivý účinek. Některé přidané látky dokonce umí bojovat i s některými střevními parazity. Samotná lněná vláknina obsahuje cca 9% Omega-3 mastných kyselin, takže organismu díky vláknině dodáme i důležitou esenciální mastnou kyselinu, která je potřebná pro vývoj mozku a jeho správné fungování.

 

LNĚNÝ OLEJ DOPLŇUJE, VLÁKNINA ČISTÍ

Nedostatek Omega-3 kyselin, tak nezbytných pro zdravý vývoj dětí, umíme řešit pomocí lněného oleje. Nejsme už odkázáni na rybí olej, který děti v minulosti užívaly se zřejmou nechutí. Lněný olej nesmrdí a má neutrální chuť. Navíc v kombinaci s lněnou vlákninou dokážeme pomoci mladému organismu dočišťovat střeva a zbavovat se tak škodlivin. Naše kúry jsou nastaveny tak, aby pomohly každému dítěti podpořit rozvoj podle věku a případných problémů.

Podpora vývoje malých dětí (do pěti let věku)

Kúru ZDRAVÝ VÝVOJ mohou užívat už ty nejmenší děti. Jakmile začnou přijímat normální tuhou stravu, můžeme jim doplňovat Omega-3 mastnou kyselinu prostřednictvím Lněného oleje KOUZLO PRO DĚTI. Tato kúra není doplněná vlákninou, protože až do pěti let věku se dětem vláknina nedoporučuje užívat.

 

Pro malé školáky a velké studenty (od pěti let věku)

Soustředění

Kúra SOUSTŘEDĚNÍ je sestavena tak, aby podporovala maximálně správnou činnost mozku včetně zmírnění projevů poruch pozornosti (ADD/ADHD), podporuje dobrou náladu a tím i soustředění na studium. Prostřednictvím Lněného oleje KOUZLO PRO DĚTI dodáme tělu Omega-3 mastnou kyselinu, která činnost mozku podporuje. Zároveň pomáháme posilovat obranyschopnost buněk proti cizorodým látkám. Lněná vláknina OVOCNÉ POSÍLENÍ je obohacena o živiny, které obsahují exotické rostliny jako CamuCamu či Tamarillo. Obě podporují mozek a paměť a také zlepšují odolnost organismu proti stresu.

 

Pro oslabené děti

Kúra PRO OSLABENÉ DĚTI je sestavena tak, aby maximálně podporovala děti, které trpí opakovanými virózami, nachlazením či je trápí alergie nebo ekzémy. Skládá se z Lněného oleje KOUZLO PRO DĚTI a Lněné vlákniny DETOXIKACE.


Akné

Větší děti často trápí kosmetické problémy. Proti akné nám pomůže bojovat kúra AKNÉ, která se skládá z Lněného oleje KOUZLO PRO DĚTI a je doplněna Lněnou vlákninou SLUNEČNICOVOU A MANDLOVOU. Ta umí díky svému složení vyrovnávat hormonální hladinu, což je u teenagerů velmi důležité.


Prevence

Pokud je vaše dítě zdravé a netrpí žádnými problémy a chcete jen preventivně mladému organismu dodat dostatečné množství esenciálních mastných kyselin a využít sílu lněného semínka prostřednictvím vlákniny, doporučujeme základní kúru PREVENCE A IMUNITA, která se skládá z Lněného oleje PRAVÉHO a Lněné vlákniny PRAVÉ. Mohou ji užívat všichni – dívky, chlapci (od pěti let).

 

Udržující kúra pro opakované užívání

Udržující kúra DLOUHODOBÉ UŽÍVÁNÍ je určena pro všechny děti, které už využívali některou kúru na řešení jejich konkrétního problému. Naše oleje dodávají tělu chybějící Omega-3 kyselinu, jejíž deficit je velkým problémem. Po tom, co deficit doplníme, potřebujeme udržovat hladinu Omega-3 v rovnováze s Omega-6 mastnou kyselinou. To se nám bude dařit díky Lněnému oleji HARMONIE a normální fungování střev ve spolupráci s dalšími orgány pomáhá udržovat Lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ. Kúra je vhodná pro všechny děti, které užívají lněný olej pravidelně alespoň dva roky.

Mzc5ZmYw