Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení. Nastavení cookies můžete změnit v nastavení vašeho prohlížeče. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

KONTAKTY

Walramcom, s.r.o.
Větrná 1809/18, 792 01 Bruntál
Česká republika
tel: +420 725 010 102
info(a)walramcom.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 070 Kč
Dostupné
naše cena 30 Kč
Dostupné
naše cena 959 Kč
Dostupné

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Co jsou zdravé tuky » Zdravé tuky pro zdraví a krásu
Zdravé tuky pro zdraví a krásu

Žijeme v hektické době. Vše je rychlejší a náročnější, vysoké jsou také nároky na psychiku člověka – je třeba být za všech okolností zdravý a výkonný. My sami cítíme jako důležité dobře vypadat a být v dobré kondici a díky tomu využívat všech lákadel a radostí života. Cestujeme, sportujeme, volný čas chceme trávit aktivně. Nechceme být skleslí a unavení, chceme být svěží a plní energie. Jenže někdy to nejde – prozradí nás i náš vzhled. Kruhy pod očima, bledá a suchá pokožka, nekvalitní vlasy…

Na pokožce a vlasech vidíme první příznaky toho, že v našem těle není něco v pořádku. Buď máme něčeho nedostatek, nebo naopak něčeho přebývá. Poslouchejme naše tělo a tyto příznaky nepodceňujme, protože dlouhodobá nerovnováha je cestou k chronickým nemocem!

 

CO NEJČASTĚJI TĚLU CHYBÍ?

Obecně se dá říct, že tělu chybí kvalitní potraviny plné živin. Jídlo odbýváme nejčastěji a děláme tím velkou chybu. Jíme málo kvalitní a čerstvé zeleniny, chybí nám tak vitamíny a vláknina. Bez vlákniny nám špatně fungují střeva, jsou ucpaná nestrávenými zbytky potravy a kvůli tomu se nám pak do těla nevstřebá ani to málo živin, které tělu dopřáváme. Složení našeho jídelníčku není úplně vyvážené, protože převládají živočišné a špatné tuky. Hranolky, brambůrky, smažená jídla na nekvalitních olejích, polotovary, sladkosti, mnoho mouky a cukru…


Vítězem chybějících živin je ale pravděpodobně Omega-3 mastná kyselina. Je pro tělo nezbytná, ale klasický český jídelníček jí obsahuje minimálně. Ne nadarmo se v minulosti dětem její přísun doplňoval prostřednictvím rybího oleje. Mělo to dobrý důvod a dnes jsou ty důvody ještě mnohem silnější. K dispozici dnes máme navíc i mnohem lépe stravitelnější a výživnější lněný olej. Ten Omega-3 kyselinu obsahuje v čistší podobě než olej rybí a také je chutnější.


Kde se nedostatek Omega-3 projevuje nejviditelněji?


Špatná nálada a deprese

Mozek ke svému normálnímu fungování potřebuje vysoké koncentrace Omega-3 mastné kyseliny. Při dostatečném přísunu fungují membrány mozku maximálně, což je nezbytné pro ovlivňování nálady, emocí a odvracení depresí.


Nízká kvalita vlasů a nehtů, suchá pokožka

Kůže, vlasy a nehty potřebují Omega-3 k udržení vlhkosti a k potlačování zánětů.

 

Nadváha a obezita

Tělesná hmotnost je ovlivňována také rychlostí našeho metabolismu, což může pozitivně ovlivňovat dostatečný přísun Omega-3 v rovnováze s Omega-6. Děje se tak díky přísunu energie a díky rychlejšímu okysličování krve.


CO NEJČASTĚJI TĚLU PŘEBÝVÁ?

Tělu přebývají odpadní látky, kterých se neumí bez naší pomoci zbavit. Na prvním místě je to tuk, který si tělo vytváří z cukrů a uhlohydrátů v případě, že má nedostatek těch správných a nezbytných tuků. Ale to už víme, že můžeme vyřešit pravidelným užíváním lněného oleje. Naše tělo je také zaplaveno odpadními látkami z léků a ze stravy, která je víc chemická, než přírodní. Postupem času se také v našem těle ukládají přirozené odpadní látky metabolismu – ukládají se v cévách, kloubech, ve střevech… Nepříjemným důsledkem špatné stravy a stresujícího životního stylu je také překyselení organismu. Tělo je zaplaveno odpadem a přestává stíhat samoočistu. Důsledkem bývá pálení žáhy, časté průjmy nebo naopak zácpy, nespavost či přílišná spavost a vše prostupující nezměrná únava.


To, co přebývá, je třeba z těla dostat, protože odpadní látky blokují normální fungování našeho těla, jsou zdrojem hormonální nerovnováhy a cesta k chronickým nemocem je tak otevřená. Tělo je třeba detoxikovat a odkyselit. Nejběžnějším způsobem detoxikace je odlehčující dieta, kdy tělo zásobujeme jen dobře stravitelnými potravinami, které dále naše tělo nezatěžují a jsou zásadité. Takovou detoxikaci můžeme doplnit užíváním lněné vlákniny, která umí dobře vyčistit střeva a zároveň umí dodat tělu další důležité živiny – třeba lignany, které působí jako fytoestrogeny (přírodní hormony).


Čím trpí tělo při nedostatku vlákniny?


Špatné trávení

Naše trávicí soustava trpí, když to přeháníme se špatně stravitelnými potravinami. K normální průchodnosti střev potřebujeme jíst dostatek vlákniny, která umí střeva mechanicky čistit a zároveň také umí absorbovat škodlivé látky a odvádět je z těla ven.


Oslabená imunita

Tělo si umí poradit s běžnými nemocemi samo. Pokud ho ale nezatěžujeme tím, že musí bojovat s cizorodými látkami, které mu dodáváme potravou. Ucpaná střeva a špatné prostředí v žaludku brání úplnému vstřebání všech živin. Vyčištěním střev umožňujeme tělu návrat k normálnímu fungování a posilujeme tak imunitu.


Hormonální nerovnováha

Hormony řídí mnoho funkcí v našem těle a je špatné, je-li jich nedostatek, i když je jich naopak přemíra. Když tělu dodáme chybějící hormony v přírodní přirozené podobě, pomůžeme tělu rovnováhu udržet a tím eliminujeme zárodky chorob. Navíc lignany, které obsahuje lněná vláknina, umí blokovat naopak nadbytečné hormony.


LNĚNÝ OLEJ DOPLŇUJE, VLÁKNINA ČISTÍ

 

Nedostatek Omega-3 kyselin umíme řešit pomocí lněného oleje a v kombinaci s lněnou vlákninou dokážeme pomoci našemu tělu zbavovat se odpadu a tím ho udržovat v kondici. Naše kúry jsou nastaveny tak, aby pomohly každému podle jeho konkrétních problémů.


Podpora zdraví a dobré pohody

Jsme-li zdraví a žijeme také zdravým životním stylem a chceme pouze podpořit náš zdravý vzhled, doporučujeme sáhnout po kúře POKOŽKA, VLASY A NEHTY. Tato kúra dodá vašemu organismu chybějící Omega-3 kyselinu pomocí Lněného oleje PRAVÝ a zároveň podpoří přirozenou detoxikaci pomocí Lněné vlákniny SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ.


Zdravé trávení, odkyselení a detoxikace

Chcete-li podpořit váš metabolismus, doporučujeme užívat kúru TRÁVENÍ A STŘEVA. Díky Lněnému oleji POSÍLENÍ dostanete do těla chybějící Omega-3 mastnou kyselinu, která je obohacena o výtažek například z černého rybízu, který posiluje žaludek a působí antibakteriálně. Lněná vláknina PRAVÁ zase podpoří střeva díky svému regulačnímu a jemně projímavému účinku.


Kúra ODKYSELENÍ ORGANISMU je určena pro ty, kdo mají třeba občasné problémy s trávením, trápí je pálení žáhy či je pobolívá žaludek po těžkých jídlech apod. Vhodná je také pro ty, kdo chtějí změnit svůj životní styl a upravit si jídelníček. Naše kúra vám pomůže přechodové období lépe zvládnout. Lněný olej POSÍLENÍ vám doplní Omega-3 a Omega-6 kyselinu, dále je obohacen o výtažek z černého rybízu a pupalky a díky tomu zesiluje účinky samotného lněného oleje. Lněná vláknina ZELENÁ VYROVNÁVACÍ POTRAVINA je obohacena živinami podporujícími detoxikaci a zároveň doplňujícími živiny, takže oslabené tělo nejen vyčistí, ale také doplní o látky potřebné k regeneraci.


Detoxikační kúra DETOXIKACE, PROTI PARAZITŮM je sestavena tak, aby pomocí Lněného oleje POSÍLENÍ doplnila tělu správný mix mastných kyselin a živin a pomocí Lněné vlákniny DETOXIKACE maximálně očistila tělo.


Hubnutí

Zdravý člověk bez vážnějších problémů s trávením a metabolismem, který se chce zbavit pár kil, sáhne po kúře vhodné k zeštíhlovacím programůmHUBNUTÍ A ANTIOXIDACE. Pomocí Lněného oleje PRAVÝ doplníte tělu správný mix mastných kyselin a díky Lněné vláknině OVOCNÉ POSÍLENÍ pomůžete vyčistit střeva a tím urychlit metabolismus. Obsahuje totiž přídavek superpotravin, které umí podpořit hubnutí.


Máte-li nějaké problémy chronického rázu (např. opakované průjmy či zácpy, ekzémy, apod.) využijte kúru vhodnou k zeštíhlovacím programům - HUBNUTÍ A ODKYSELENÍ. Ta se skládá z Lněného oleje PRAVÝ a Lněné vlákniny ZELENÁ VYROVNÁVACÍ POTRAVINA, která je obohacena o zelené superpotraviny plné základních živin potřebných pro regeneraci.


Prevence

Pokud jste zdraví a nemáte žádné problémy a chcete jen preventivně tělu dodat dostatečné množství esenciálních mastných kyselin a využít sílu lněného semínka prostřednictvím vlákniny, doporučujeme základní kúru PREVENCE A IMUNITA, která se skládá z Lněného oleje PRAVÝLněné vlákniny PRAVÁ. Mohou ji užívat všichni – ženy, muži, děti (od pěti let), senioři…


Udržující kúra pro opakované užívání

Udržující kúra DLOUHODOBÉ UŽÍVÁNÍ je určena pro všechny, kdo už využívali některou kúru na řešení jejich konkrétního problému. Naše oleje dodávají tělu chybějící Omega-3 kyselinu, jejíž deficit je velkým problémem. Po tom, co deficit doplníme, potřebujeme udržovat hladinu Omega-3 v rovnováze s Omega-6 mastnou kyselinou. To se nám bude dařit díky Lněnému oleji HARMONIE a normální fungování střev ve spolupráci s dalšími orgány pomáhá udržovat Lněná vláknina SLUNEČNICOVÁ A MANDLOVÁ. Kúra je vhodná pro všechny, kdo užívají lněný olej pravidelně alespoň dva roky.


Doplňkem všech kúr může být BIO JABLEČNÝ OCET. Ničí volné radikály a zpomaluje stárnutí tím, že pomáhá zabraňovat vzniku dvou mastných peroxidů, které jsou zodpovědné za stárnutí a mutace tkání. Pomáhá také s problémy jako vypadávání vlasů, slabé nehty a křehké zuby.

ZjIzNmQ2